KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h

Bosnaš

Broj komentara : 247
Registration date : 2008-12-03

KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h Empty
KomentarNaslov komentara: KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h   KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h EmptyMon Apr 27, 2009 9:21 am

KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h Images9VS.KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h Images6j1

U srijedu nas ceka potencionalno tesko gostovanje.
Sloboda je ekipa koja moze svakome na svom terenu pomrsiti racune.
Svoju snagu su pokazali i protiv ekipe Sirokog Brijega sa kojom su odigrali dva produzetka u Mejdanu.

Mi sebi vise nesmijemo dozvoliti ni jedan kiks .i krajnje oprezno i sa punim angazmanom trebamo uci u ovaj susret.

Interesantna je jos i najava na nasoj zvanicnoj stranici.. Shocked

Na zvanicnoj stranici kosarkaskog saveza najavljen je direktan prenos ove utakmice,pitanje je samo na kojoj TV stanici

Registration date : 2008-12-06

KomentarNaslov komentara: Re: KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h   KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h EmptyMon Apr 27, 2009 9:51 am

TV Hayyat Surprised Surprised
Admin
Admin

Broj komentara : 593
Location : Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h   KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h EmptyMon Apr 27, 2009 5:01 pm

A vidio sam i ja najavu na stranici Bosne,neznam ni sam sta je ono Shocked

Odlicno je sto ce biti prenos na Hayatu bravoooo ,napokon.. shffsss

Sto se utakmice tice,ocekujem da ako ucvrstimo odbranu i odradimo skok kako treba,da nebi trebalo biti problema na kraju
Melo15
Forumas
Forumas
Melo15

KomentarNaslov komentara: Re: KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h   KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h EmptyTue Apr 28, 2009 11:04 am

i ako se ikona oporavi kako treba
onda mozda bude i razvaljivanje
Ivan,Seha,Dule,Ikona,Ovcina,Bozo,Vucko,Zima i niko vise nemora dat i dobijamo Very Happy:D
Sanjo
Forumas
Forumas
Sanjo

Broj komentara : 96
Registration date : 2008-12-22

KomentarNaslov komentara: Re: KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h   KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h EmptyTue Apr 28, 2009 2:59 pm

Zar nisu rekli da Zimic nece igrati?
Ockujem pobjedu ako udjemo sa ozbiljnim pristupom u ovaj mec Ljutnja lol!

Age : 35

nadam se da cemo pobjediti. Bilo bi jako nezgodno ako izgubimo ovu.
Bosnaš
Bosnaš

KomentarNaslov komentara: Re: KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h   KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h EmptyWed Apr 29, 2009 11:07 am

Sloboda-Bosna 81 : 86

Dobro je,rezultat je cijelu utakmicu fakticki bio u egalu,zadnjih par minuta smo prelomili na iskustvo i kvalitet.
Dobra igra Ovcine,ivnovica,Djordjevica,Ikonica...solidno smo odigrali mada sam zaradio cir an zeldcu,garantovano lol! baklja naprijedddd
Admin
Admin

KomentarNaslov komentara: Re: KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h   KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h EmptyWed Apr 29, 2009 3:00 pm

Sloboda Dita - Bosna ASA BHT 81:86

22:24, 30:21, 13:19, 16:22

U posljednjoj utakmici 10. kola Lige 8, Bosna je kao gost svladala Slobodu rezultatom 86:81.

Tuzlaci su dobro otvorili utakmicu, ali su se na kraju ipak radovali igrači Bosne, koji su predvođeni sjajnim Ivanovićem upisali osmu pobjedu i tako se poravnali s Širokim i Igokeom.

Tuzlaci su prvo poluvrijeme stvorili dobru razliku u odnosu na Studente, sjajne akcije i proigravanja od Jovanovića, sjajni potezi Halilovića i Velimirovića su oduševljavali tuzlansku publiku večeras, Ranko Velimirović je u prvom poluvremenu ubacio čak 5 trojki, na poluvrijeme je Sloboda Dita otišla sa vodstvom od 52-45.

Međutim u drugom poluvremenu apsolutno drugačija slika na terenu, zatvorile su Sarajlije najvažniju kariku igre Sloboda Dite, Zlatka Jovanovića koji je večeras postigao samo 16 poena, kažemo samo, zbog toga jer Jovanović u gotovo svakoj utakmici na svoj konto upiše mnogo više poena.

Bosna je u gotovo svim segmentima igre nadigrala Tuzlake, dvije minute pred kraj imala je Bosna najveće vodstvo na utakmici, 78-68 a onda Dalibor Peršić pogađa dvije vezane trojke što je vratilo nadu navijačima u Mejdanu da njihovi ljubimci večeras ipak mogu iznenaditi Bosnu, međutim njihove snove o pobjedi srušio je Goran Ikonić koji već u narednom napadu pogađa trojku i odgovara Daliboru Peršiću.

Veoma važna pobjeda za ekipu Bosne s kojom imaju veliku šansu izboriti prvo mjesto u ligi 8 a na taj način i učešće u NLB ligi naredne sezone, Sloboda Dita ukoliko želi play off na domaćem terenu moraju savladati Hercegovac i Borac u posljednjem kolu dok bi im nepohodna bila pobjeda i u Trebinju sa ekipom Leotara.

Pored Ivanovića, koji je ubacio 17 poena, u redovima Bosne istakao se i Vučurević sa 14, te Ikonić, koji je i odlučio pitanje pobjednika. Kod Tuzlaka Jovanović je ubacio 16, a Peršić 13 poena.

Nakon utakmice treneri obje ekipe su dali komentar o utakmici za naš portal....

"...Utakmica je bila jako kvalitetna ali desilo se ono čega sam se plašio, prvo poluvrijeme smo odigrali veoma dobro sa dobrim procentom šuta iz gotovo svih pozicija, međutim pobjede nas je koštalo loše zagrađivanje pod košem, igrači Bosne su skupili oko 20-tak skokova što je po meni odlučilo pobjednika večerašnje utakmice, mogu samo da čestitam svojim igračima na dobroj utakmici te igračima Bosne na pobjedi, Večeras je pobjedio sretniji i spretniji protivnik.

U borbi za play off nije ništa izgubljeno, ova utakmica je mogla mnogo da nam pomogne međutim mi smo poraženi, idemo dalje igrati a ja se nadam da ćemo se na kraju plasirati u polufinale košarkaškog prvenstva
...", rekao je trener domaće ekipe Senad Muminović.

"...Svaka pobeda je važna i nema lakih utakmica na strani, naroočito protiv Slobode, Mi smo očekivali dobru igru Slobode i težak meč, igrali su jako nadahnuto te jako motivisano jer i oni imaju jako veliki takmičarski motiv u borbi za play off, Sloboda je stvarno odigrala fenomenalno prvih 20 minuta, međutim ono što je bilo dobro za nas je da ta razlika nije bila previše velika pa smo u drugom dijelu brzo došli do te neke ravnoteže, promenom načina odbrane malo smo neutralisali tu picken roll igru Jovanovića, Velimirovića i Lerića, ono čime sam jako zadovoljan je to što su moji igrači pokazali jedan karakter da i kada ne ide pronašli su put do pobede, ovo je bila jedna od kvalitetnijih utakmica u ligi 8.

Što se tiče borbe za prvo mesto, mi nemamo mnogo kalkulacija, ova pobeda u gostima mnogo znači ali ako mi želimo siguran plasman u ligu 8 do kraja morao pobediti sve utakmice

Age : 35

KomentarNaslov komentara: Re: KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h   KK Sloboda Dita - KK Bosna ASA BH Telecom / Srijeda 29.04.09. 17:00h EmptyThu Apr 30, 2009 3:31 am

malo se pogubilo živaca ali najvaznija pobjeda do ove sezone je tu. da smo ovu izgubili bilo bi jako tesko doci i do nlb lige.