Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  GalleryGallery  Portal**Portal**  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Tema OBAVJESTENJA,i putem maila ,obavijest o pre
Image Hosted by ImageShack.us

 

 Fudbalska Reprezentacija BiH

Go down 
+3
MirzinLav
Admin
peppermint_park_ranger_sb
7 posters
AutorPoruka
peppermint_park_ranger_sb

peppermint_park_ranger_sb


Broj komentara : 2
Location : 71000 SA
Registration date : 2008-12-07

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptySun Dec 07, 2008 9:22 am

Sve u o fudbalskoj repci...
Na vrh Go down
Admin
administrator
administrator
Admin


Broj komentara : 593
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-12-03

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptyWed Dec 10, 2008 8:37 am

Evo jedan interesantan osvrt o nekim pojedincima koji su obukli nacionalni dres,i nekih koji nisu,a porijeklom su iz BiH.


Pjanić veliki dobitak, Ibrahimović najveća pogreška

Sigurno je da su se mnogi zapitali koliko je BiH izgubila igrača koji su rođeni na njenom tlu ili su na drugi način mogli nastupiti za našu domovinu, ali su se iz raznih razloga (da li zbog svog stava, principa ili pasivnosti ljudi iz NSBiH) odlučili da to ne učine.


U posljednjih nekoliko godina NSBiH imao je bezuspješne pokušaje regrutiranja novih igrača. Jedini svijetli primjer je Miralem Pjanić, naša najveća mlada nada.

Posljednji u nizu je Neven Subotić koji je rođen u BiH. Iako su nogometaša Borussie iz Dortmunda pokušali ubijediti da su pred njim izazovi zbog kojih se vrijedi odazvati pozivu, to se nije desilo. Šef je odbrane svoga tima i ne griješi često. Zar treba ponavljati da su najuočljivije pukotine u bh. reprezentaciji upravo u zadnjoj liniji. Nastupao za mlađe selekcije SAD.

Najveći promašaj je bez ikakve sumnje Zlatan Ibrahimović (rođen u Švedskoj), reprezentativac je te zemlje. Još u mlađim kategorijama Malmea iskazao želju da obuće dres BiH. Zbog nedovoljne angažovanosti ljudi iz NSBiH odlučio se da zaigra za plavo-žute, iako su čelnici HNS-a silno željeli da nastupi za kockaste. Ne treba ni govoriti koliko bi značilo da je Ibru postao član bh. ekspedicije.

Još jedan nogometaš koji je rođen u Sarajevu je Anel Džaka, član njemačkog Kaiserslauterna. Nažalost nikada nije obukao dres svoje domovine. Još dok je nastupao za Bayer iz Leverkusena sa njim se pregovaralo. Poziv u mladu reprezentaciju uputio mu je tadašnji selektor Šener Bajramović. Džaka se predomišljao, ali i odlučio da igra za Elf. Skupio je svega par nastupa. I sam je priznao da se kaje zbog svog poteza. Kako danas stvari stoje nema pravo nastupa za BiH.

Ista situacija je i sa Harisom Medunjaninom, koji je također rođen u glavnom gradu BiH. Trenutno nastupa za španski Real Valladolid. Zabilježio je nastup za mladu selekciju Holandije. Slično je i sa Mustafom Kučukovićem, članom Munchena 1860 (igrao za njemački nacionalni tim) i Emreom Tahirovićem (igrao za mlade selekcije Švedske).

Uz bok sa pomenutim nogometašima može biti i Admir Haznadar, nekadašnji igrač PSV-a, koji sada igra u drugoj belgijskoj ligi. Prije nekoliko godina igrao je u mladoj reprezentaciji BiH. Stvari su se iskomplikovale tako ta se ispostavilo da i on nema pravo nastupa. Tu je još i golman Asmir Begović (rođen 1987. godine u Trebinju). Već nastupao za nacionalni tim Kanade u mlađim kategorijama.

Igrač pred kojima se otvara sjajan karijera je Mensur Mujdža, član NK Zagreb (rođen u glavnom gradu Hrvatske). Želio je da igra za BiH. To se nažalost nikada nije desilo. Brojni relevantni nogometni stručnjaci prognoziraju mu briljantnu karijeru i uvjereni su da će u skorije vrijeme biti u A timu Hrvatske. Velika šteta što smo olako ispustili ovakvog igrača. Nekoliko aktuelnih reprezentativaca o nogometašu Pjesnika iz Kranjčevićeve uputili su samo riječi hvale i posebno podvukli da im je žao što igrač takvog kalibra (s obzirom da je htio) neće nastupati sa njima. Njegov brat Jasmin igrao je za odabranu bh. vrstu.

Nikola Šarić (rođen je 6. januara 1991. godine u Sarajevu, a igrao je za sve mlade selekcije Danske). Danas je član engleskog Liverpoola. Nije iskazao veliku želju da zaigra za nas. Želi da bude prvi stranac koji će igrati za A reprezentaciju zemlje u kojoj je stekao potpunu afirmaciju.

U reprezentaciji Hrvatske nekoliko nogometaša koji danas nose kockasti dres rođeni su u BiH. Mladen Petrić (Dubrave), Vedran Ćorluka (Derventa) i Mato Neretljak (Orašje).

Zvjezdan Misimović i Zlatan Bajramović, obojica rođeni u Njemačkoj, najbolji su primjer koliko igrači iz inozemstva mogu biti korisni. Najzaslužniji za dolazak veznjaka Wolfsburga je nekadašnji njegov saigrač iz Bayerna, Hasan Salihamidžić. Naime, Braco je uspio ubijediti današnjeg zamjenika kapitena naše selekcije da vrijedi igrati za BiH. Važnu ulogu u tim pregovorima imao je Ahmed Pašalić. Porijeklo Misimovićevih roditelja je iz okoline Bosanske Gradiške tako da nije bilo problema oko dobivanja državljanstva.

S druge strane Šeneru Bajramoviću pripadaju najveće zasluge za regrutovanje njegovog prezimenjaka Zlatana u reprezentaciju. Još dok je bio selektor mlade selekcije uputio je poziv na koji ratoborni veznjak nije mogao ostati njem. Kasnije će se ispostaviti da je to bio briljantan potez.

Za našu reprezentaciju igrali su i drugi igrači rođeni izvan bh. granica. Radilo se o nogometašima koji su se u pravilu afirmirali u našim klubovima, poput Hrgovića (rođen u Sinju), Milenkovića (rođen u Subotici) i Dialaiba Bubacara (Senegal).

Svakako treba spomenuti i primjer Miralema Pjanića. Upravo je nogometaš Lyona najuspješniji potez NSBiH. Iako je rođen na tlu BiH, Pjanić je igrao za sve mlađe selekcije Luksemburga.Vrhunskim potezima u dresu Metza oduševio je i Francuze. I kada su mnogi očekivali njegov nastup za seniorski sastav Luksemburga ili mlađe selekcije galskih pijetlova, obukao je dres bh. reprezentacije. Gubitak nogometaša u kojeg su polagali velike nade razljutio je ljubitelje nogometa u Luksemburgu, dok je naša domovina dobila igrača za narednih period. Svakako da treba spomenuti da je njegov otac bio toliko uporan, istrajan i najzaslužniji za ovakav rasplet.

Nadamo se da će u budućnosti čelnici NSBiH širom svijeta početi tražiti igrače bh. korijena koji bi svojim igrama mogli pomoći našoj reprezentaciji, a da će negativnih primjera biti sve manje. Slučaj Ibrahimović je neoprostiva greška i više se jednostavno ne smije ponoviti...

www.sportin.ba
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com
MirzinLav
Clan
Clan
MirzinLav


Broj komentara : 24
Registration date : 2008-12-11

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptyThu Dec 11, 2008 2:33 pm

ovo je jos uvijek kkBosna forum Smile
koja zadnja linija uopste je nemamo nazalost
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com/profile.forum
Admin
administrator
administrator
Admin


Broj komentara : 593
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-12-03

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptyTue Dec 16, 2008 5:07 pm

Glasanje ce mozda biti i tajno

„Prema Statutu predviđeno je da na sutrašnjoj sjednici Izvršnog odbora javno glasamo za generalnog sekretara NS/FS BiH, ali možda to uradimo i tajno“, tvrdi Iljo Dominković, predsjednik Saveza.

Dominković je naglasio i kako odluku o novom generalnom sekretaru IO (za odluku potrebno 12 glasova od 15 članova) trebaju donijeti konsenzusom.

„Ko god bude izabran od tri kandidata za generalnog sekretara, to ne treba stvoriti podijele u Savezu“, naglasio je Dominković.

Odluka ne smije utjecati na reprezentaciju

Na pitanje da li se boji problema sa Miroslavom Ćirom Blaževićem, selektorom BiH koji javno podržava Muniba Ušanovića, ukoliko ne izaberu njegovog favorita, odgovorio je:

„Posebno se ne smije desiti da odluka o generalnom sekretaru ima utjecaja na naš nacionalni tim koji igra veoma dobro u posljednje vrijeme“.

Dominković je izrazio nadanje i da će IO sutra odabrati generalnog sekretara u „konkurenciji“ Ušanovića, Nijaza Merdanovića i Fuada Čolpe.

„Vjerujem da ćemo sutra doijeti odluku, odnosno da je nećemo prolongirati. Ne bi bilo dobro da odgodimo odluku, jer to ne bi odgovaralo našem nogometu, to jeste ne bi išlo na ruku funkcioniranju rada u Savezu“, kazao je Dominković.

Istakao je i kako će sva tri kandidata na sjednici IO biti ravnopravno tretirana.

„Svi su prošli zakonsku proceduru koja je bila maksimalno trasparentna, jer je konkures objavljen u medijima. Nakon toga prošli su i filter konkursne komisije. U trku za generalnog sekretara ulaze sa apsolutno ravnopravnih pozicija“, govorio je Dominković.

FIFA i UEFA neće nametati rješenja

Dominković je poseban akcent stavio i na dolazak predstavnika FIFA i UEFA na sutrašnju sjednicu IO u Sarajevo.

„Oni dolaze u svojstvu posmatrača. Ne dolaze da nam nameću rješenja. Svi koji su govorili da oni dolaze da nam kažu koga izabrati i kako raditi, nisu pričali istinu“, rekao je Dominković, i diplomatski „ustvrdio“ za koga će glasati:

„Glasaću za onog kandidata koji dobije apsolutnu podršku IO. Opet ću kazati podijele ne bile dobre za budući rad NS/FS BiH. Moj glas neće ni pomoći, ni odmoći niti jednom od njih trojice. Ne sumnjam da će IO pronaći koncenzus, jer smo i o daleko težim pitanjima odlučivali na taj način“.

Sjednica Izvršnog odbora NS/FS BiH održaće se sutra u prostorijama Saveza sa početkom u 10 sati.

preuzeto sa www.sportsport.ba
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com
Admin
administrator
administrator
Admin


Broj komentara : 593
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-12-03

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptySun Dec 21, 2008 5:28 pm

Čolaković me je obmanuo

«Sulejman Čolaković, potpredsjednik NS/FS BiH me obmanuo i iznevjerio. Toliko sam razočaran da ne znam kako ću sarađivati sa njim. Definitivno je izgubio moje povjerenje», rekao je Miroslav - Ćiro Blažević, selektor fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, a piše večeras portal «Nezavisnih novina».
Blažević je objasnio razloge zbog kojih je u najmanju ruku ogorčen na postupke potpredsjednika Saveza, koji bi u martu mjesecu trebalo da preuzme funkciju prvog čovjeka našeg fudbala.


"Uoči sjednice Izvršnog odbora pitao sam svu trojicu članova Predsjedništva kakav je njihov stav po pitanju izbora generalnog sekretara. Odgovorili su mi da su jednoglasni i jedinstveni. Međutim, kasnije se ispostavilo da me Čolaković obmanuo. Ne mogu da vjerujem da se može služiti i takvim stvarima. Nakon toga čak je u pojedinim medijima komentirao kako se ja ne mogu miješati u izbor generalnog sekretara. Pa gdje to ima? Kada sam njega i naš nogomet spasavao od totalnog kraha tada mu nije smetalo što se miješam", istakao je Blažević, dodavši:

Ne zna da li će sarađivati sa Čolakovićem

"Ne znam kako ću uopšte sarađivati sa njim kada preuzme funkciju predsjednika Saveza. Toliko sam razočaran i ozbiljno razmišljam da mu ponudim da pronađe novog selektora kada postane predsjednik."

Blažević ističe kako ga brine nejedinstvo koje vlada u našoj fudbalskoj vladi.

"Nije mi jasno kako se ne mogu usaglasiti oko pojedinih stvari. Zašto nam stranci moraju nametati rješenja? Moram istaći da me to jako brine. Potrebno nam je jedinstvo ako želimo napraviti dobar rezultat. Igrači na terenu pokazuju da to mogu, a ako ne budu praćeni od administracije crno nam se piše", istakao je Blažević.

Zašto ne traže protivnika za februar

Popularni Ćiro rekao je i kako trenutno traži protivnika sa kojim bi naš nacionalni timu u FIFA terminu u februaru igrao prijateljsku utakmicu.

"Koliko je 'ozbiljan' Čolaković pokazuje činjenica da još nemamo protivnika za februar. Zašto o tome nije ranije mislio, a ne da komentariše šta trebam da radim ja", naglasio je Blažević.

www.sportsport.ba
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com
Sanjo
Forumas
Forumas
Sanjo


Broj komentara : 96
Registration date : 2008-12-22

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptyMon Dec 22, 2008 4:23 pm

I danas prica da je Ciro podnjeo ostavku,ma nema sanse,uvalio se u malverzatorski savez kakav je i on sam.
Ko riba u vodi...
Na vrh Go down
http://www.fuckju.com
MirzinLav
Clan
Clan
MirzinLav


Broj komentara : 24
Registration date : 2008-12-11

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptyMon Dec 29, 2008 4:15 am

ciro je podrzao muniba usanovica
ciro podrzava onoga koji se brine za njega(podrzavao je on i tudjmana i mnoge) lopov je on
eno citam da nece dati usanovicu da se kandiduje mada sam ja siguran da ce oni njega negdje ugurati
realno receno na svakog igraca koji dodje u reprezentaciju mi imamo 5 koji nece doci

evo ti podatak jaran mi je trebao ici u 2 ligu njemacke(rukomet) i trebala mu je samo dozvola naseg saveza da je pro rukometas,on nije nikad igrao u bosni nego samo u njemackoj i kad je otisao u savez bagra mu je trazila 10 000 eura za dozvolu naravno nije dao i sad ce igrat pola godine ovdje u timu samo da dobije dozvolu.Radi takvih ljudi nama odlaze igraci.
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com/profile.forum
xxl basket
Clan
Clan
xxl basket


Broj komentara : 54
Registration date : 2008-12-10

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptySun Jan 04, 2009 5:40 pm

nije fudbal ali je reprezentacija obradovase me nasi odbojkasi danas kad na kvoti od 1.20 na madjarsku pobjedise sa 3 2 svaka cast samo naprijed santa
Na vrh Go down
http://www.kkbosna.com
Admin
administrator
administrator
Admin


Broj komentara : 593
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-12-03

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptyWed Mar 11, 2009 5:54 pm

Belgija - BiH utakmica najvećeg rizika

U Nogometnom savezu BiH vrše se užurbane pripreme za dva meča s Belgijom, 28. marta u Genku, a zatim 1. aprila u Zenici.


Trenutni prioritet je kako i kome raspodijeliti preostali broj ulaznica za meč u Belgiji. NSBiH je dobio 3.800 karata i već je odobren dio zahtjeva u kojima je traženo do 10 karata. Ostatak posla će biti završen ovih dana.

Prvi kontingent ulaznica iz Belgije očekuje se u četvrtak ili petak, a njihova raspodjela bi trebala početi najranije u ponedjeljak naredne sedmice.

Prijem aplikacija smo završili 26. februara, ali ljudi i danas šalju zahtjeve. Ukupno smo dobili preko 5.000 zahtjeva i, nažalost, ne možemo pozitivno odgovoriti svima. Moram ponoviti još jednom da navijači ne šalju nove zahtjeve. Prioritet u raspodjeli će imati oni koji su do 26. februara poslali zahtjeve. Moguće je da dobijemo još jedan broj između 300 i 400 ulaznica za sektor sjeverozapad, ali još nemamo potvrdan odgovor iz Belgije, rekao je za Dnevni avaz generalni sekretar N/FSBiH Munib Ušanović.

Prema Ušanovićevim riječima, N/FSBiH i Nogometni savez Belgije su do sada uradili veliki posao u pripremi utakmice u Genku. N/FSBiH je pomoć zatražio i od Ministarstva bezbjednosti i Ministarstva vanjskih poslova BiH.

FIFA je prije mjesec utakmicu u Genku proglasila susretom najvećeg mogućeg rizika. Meč Belgija - BiH smatra se jednim od najrizičnijih u cjelokupnim evropskih kvalifikacija. Zbog toga smo pravovremeno krenuli s upoznavanjem naših navijača s izvodima iz zakona Belgije o ponašanju na stadionima, koje smo objavili i na našoj internet stranici, rekao je Ušanović.


Odštampano 12.000 karata za Zenicu

Za meč BiH - Belgija u Zenici odštampano je 12.000 ulaznica koje će se u prodaji naći početkom iduće sedmice po cijeni od 20, 15 i 10 KM.

N/FSBiH i NK Čelik očekuju pomoć lokalne samouprave prilikom velikih zahvata koji su potrebni na saniranju terena i stadiona Bilino polje.
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com
Admin
administrator
administrator
Admin


Broj komentara : 593
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-12-03

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptyThu Mar 26, 2009 9:24 am

Vidi kako nam se reprezentacija priprema za odlucujuci mec protiv Belgije Shocked cyclops pale Suspect


Da se najezis.... affraid No


Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com
zlatan
Clan
Clan
zlatan


Broj komentara : 25
Age : 35
Location : Vogosca
Registration date : 2009-03-24

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptyThu Mar 26, 2009 9:52 am

Embarassed

Ovo je bruka nevidjena.. zar se nije mogao ocistiti teren stadiona Asim Ferhatovic, Grbavica.. Mozda bi najprikladniji i najlaksi za ocistiti bio stadion FK Unisa u Vogosci ...a ne na livadi da treniramo.. pa ovo je bruka da nema vece.. na ovakvim stvarima se vidi koliko nsbih i sam ciro ozbiljno dozivljavaju nasu reprezentaciju..
Na vrh Go down
http://www.kkbosna.com
fera
Moderator
Moderator
fera


Broj komentara : 276
Age : 35
Registration date : 2008-12-06

Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH EmptyThu Mar 26, 2009 11:58 am

zlatan (citat):
Embarassed

Ovo je bruka nevidjena.. zar se nije mogao ocistiti teren stadiona Asim Ferhatovic, Grbavica.. Mozda bi najprikladniji i najlaksi za ocistiti bio stadion FK Unisa u Vogosci ...a ne na livadi da treniramo.. pa ovo je bruka da nema vece.. na ovakvim stvarima se vidi koliko nsbih i sam ciro ozbiljno dozivljavaju nasu reprezentaciju..
ovo je napredak prosli put su u hotelu trenirali Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content





Fudbalska Reprezentacija BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbalska Reprezentacija BiH   Fudbalska Reprezentacija BiH Empty

Na vrh Go down
 
Fudbalska Reprezentacija BiH
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Košarkaška reprezentacija BIH

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
 :: Svaštara-
Idi na: