Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  GalleryGallery  Portal**Portal**  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Tema OBAVJESTENJA,i putem maila ,obavijest o pre
Image Hosted by ImageShack.us

 

 Košarkaška reprezentacija BIH

Go down 
+6
Admin
MirzinLav
nerminh74
fera
mirzza
sale
10 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
sale
Clan
Clan
sale


Broj komentara : 38
Registration date : 2008-12-06

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptySun Dec 07, 2008 3:39 pm

SVE O NASOJ REPCI ,koja je posrnula Basketball
Na vrh Go down
sale
Clan
Clan
sale


Broj komentara : 38
Registration date : 2008-12-06

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptySun Dec 07, 2008 3:46 pm

Ove nove(stare) informacije vezano za Begica,Prelidzica,Rizvica,Vardu bi mogli puno znaciti nasoj repci pogotovu kao primjer za sljedece otimacine nasih igraca.
Ali sto se tice blize buducnosti uz onako dobrog selektora ni Braynt nam nemoze pomoci.
Na vrh Go down
mirzza
Pocetnik
Pocetnik
mirzza


Broj komentara : 14
Registration date : 2008-12-07

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyWed Dec 10, 2008 5:17 am

sad cemo vidjeti patriotizam na ispitu, posebno za janeze

rizvica, begica, preldzica ....

sad su rijesili egzistenciju ne treba im vise, slovenacki "vjetar u ledja"
Na vrh Go down
http://www.sobe.ba
fera
Moderator
Moderator
fera


Broj komentara : 276
Age : 35
Registration date : 2008-12-06

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyWed Dec 10, 2008 11:15 am

mirzza (citat):
sad cemo vidjeti patriotizam na ispitu, posebno za janeze

rizvica, begica, preldzica ....

sad su rijesili egzistenciju ne treba im vise, slovenacki "vjetar u ledja"

ja bi rekao da mi samo mozemo izgubiti sa ovim novim pravilom
Na vrh Go down
nerminh74
Forumas
Forumas
nerminh74


Broj komentara : 118
Registration date : 2008-12-07

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyWed Dec 10, 2008 11:19 am

fera (citat):
mirzza (citat):
sad cemo vidjeti patriotizam na ispitu, posebno za janeze

rizvica, begica, preldzica ....

sad su rijesili egzistenciju ne treba im vise, slovenacki "vjetar u ledja"

ja bi rekao da mi samo mozemo izgubiti sa ovim novim pravilom
to nije novo nego staro pravilo, a kako mozemo izgubiti, svi igraci koji igraju za bih su iz bih, a vasiljvic vec neko vremena neigra za bih repku
Na vrh Go down
fera
Moderator
Moderator
fera


Broj komentara : 276
Age : 35
Registration date : 2008-12-06

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyWed Dec 10, 2008 4:04 pm

nerminh74 (citat):
fera (citat):
mirzza (citat):
sad cemo vidjeti patriotizam na ispitu, posebno za janeze

rizvica, begica, preldzica ....

sad su rijesili egzistenciju ne treba im vise, slovenacki "vjetar u ledja"

ja bi rekao da mi samo mozemo izgubiti sa ovim novim pravilom
to nije novo nego staro pravilo, a kako mozemo izgubiti, svi igraci koji igraju za bih su iz bih, a vasiljvic vec neko vremena neigra za bih repku

kako ide tacno to staro pravilo? jesi siguran da ide po mjestu rođenja ? ili dvojnom drzavljanstvu?
Na vrh Go down
nerminh74
Forumas
Forumas
nerminh74


Broj komentara : 118
Registration date : 2008-12-07

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyThu Dec 11, 2008 12:15 am

fera (citat):
nerminh74 (citat):
fera (citat):
mirzza (citat):
sad cemo vidjeti patriotizam na ispitu, posebno za janeze

rizvica, begica, preldzica ....

sad su rijesili egzistenciju ne treba im vise, slovenacki "vjetar u ledja"

ja bi rekao da mi samo mozemo izgubiti sa ovim novim pravilom
to nije novo nego staro pravilo, a kako mozemo izgubiti, svi igraci koji igraju za bih su iz bih, a vasiljvic vec neko vremena neigra za bih repku

kako ide tacno to staro pravilo? jesi siguran da ide po mjestu rođenja ? ili dvojnom drzavljanstvu?
neko je negdje to pravilo izbacio na engleskom i procitao sam da je rjec o maticnoj drzavi, a maticna drzava je ona gdje se rodis
Na vrh Go down
fera
Moderator
Moderator
fera


Broj komentara : 276
Age : 35
Registration date : 2008-12-06

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyThu Dec 11, 2008 3:43 am

nerminh74 (citat):
fera (citat):
nerminh74 (citat):
fera (citat):
mirzza (citat):
sad cemo vidjeti patriotizam na ispitu, posebno za janeze

rizvica, begica, preldzica ....

sad su rijesili egzistenciju ne treba im vise, slovenacki "vjetar u ledja"

ja bi rekao da mi samo mozemo izgubiti sa ovim novim pravilom
to nije novo nego staro pravilo, a kako mozemo izgubiti, svi igraci koji igraju za bih su iz bih, a vasiljvic vec neko vremena neigra za bih repku

kako ide tacno to staro pravilo? jesi siguran da ide po mjestu rođenja ? ili dvojnom drzavljanstvu?
neko je negdje to pravilo izbacio na engleskom i procitao sam da je rjec o maticnoj drzavi, a maticna drzava je ona gdje se rodis
pravno gledajuci drzavljansto se zasniva na dva faktora mjestu rođenja i drzavljanstvu roditelja tako da su oba faktora bitna. jer ako se gleda po drzavljanstvu mozemo izgubiti neke srbe ili hrvate koji igraju za repku
Na vrh Go down
nerminh74
Forumas
Forumas
nerminh74


Broj komentara : 118
Registration date : 2008-12-07

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyThu Dec 11, 2008 4:22 am

fera (citat):
pravno gledajuci drzavljansto se zasniva na dva faktora mjestu rođenja i drzavljanstvu roditelja tako da su oba faktora bitna. jer ako se gleda po drzavljanstvu mozemo izgubiti neke srbe ili hrvate koji igraju za repku
koga?
sasu vasiljevica i ...
Na vrh Go down
fera
Moderator
Moderator
fera


Broj komentara : 276
Age : 35
Registration date : 2008-12-06

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyThu Dec 11, 2008 9:54 am

nerminh74 (citat):
fera (citat):
pravno gledajuci drzavljansto se zasniva na dva faktora mjestu rođenja i drzavljanstvu roditelja tako da su oba faktora bitna. jer ako se gleda po drzavljanstvu mozemo izgubiti neke srbe ili hrvate koji igraju za repku
koga?
sasu vasiljevica i ...

ja koliko znam da vecina hrvata i srba u bosni imaju dvojna drzavljanstva.
Na vrh Go down
nerminh74
Forumas
Forumas
nerminh74


Broj komentara : 118
Registration date : 2008-12-07

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyThu Dec 11, 2008 9:57 am

fera (citat):
nerminh74 (citat):
fera (citat):
pravno gledajuci drzavljansto se zasniva na dva faktora mjestu rođenja i drzavljanstvu roditelja tako da su oba faktora bitna. jer ako se gleda po drzavljanstvu mozemo izgubiti neke srbe ili hrvate koji igraju za repku
koga?
sasu vasiljevica i ...

ja koliko znam da vecina hrvata i srba u bosni imaju dvojna drzavljanstva.
da imaju, ali svima njima su roditelji iz BiH tako da im je BiH maticna drzava, jedino nesovic to nije (roditelji srbi), ali tesko da se on moze nadati pozivu srbije, dok ono sto je meni vazno gordicevi roditelji su iz trebinja i tog problema nemamo
Na vrh Go down
fera
Moderator
Moderator
fera


Broj komentara : 276
Age : 35
Registration date : 2008-12-06

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyThu Dec 11, 2008 11:04 am

nerminh74 (citat):
fera (citat):
nerminh74 (citat):
fera (citat):
pravno gledajuci drzavljansto se zasniva na dva faktora mjestu rođenja i drzavljanstvu roditelja tako da su oba faktora bitna. jer ako se gleda po drzavljanstvu mozemo izgubiti neke srbe ili hrvate koji igraju za repku
koga?
sasu vasiljevica i ...

ja koliko znam da vecina hrvata i srba u bosni imaju dvojna drzavljanstva.
da imaju, ali svima njima su roditelji iz BiH tako da im je BiH maticna drzava, jedino nesovic to nije (roditelji srbi), ali tesko da se on moze nadati pozivu srbije, dok ono sto je meni vazno gordicevi roditelji su iz trebinja i tog problema nemamo

ma vasiljevic i nešović realno nikad nece moci zaigrati za srbiju. ali za ove mlađe se ja plasim jer evo npr. 50% juniorske repke hrvatske je iz hercegovine i dosta igraca u A timu onda imamo u srbiji par igraca ilić,Plisnic.... ali eto nadam se da ovi sada talenti ne mogu steci pravo nastoupa za komsijske repke
Na vrh Go down
mirzza
Pocetnik
Pocetnik
mirzza


Broj komentara : 14
Registration date : 2008-12-07

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyThu Dec 11, 2008 11:38 am

mi samo mozemo dobiti ovim pravilom, rizvic, preldzic, begic, barac, sarajlija .... dug je spisak onih koji su nas izdali u zadnjih par godina
Na vrh Go down
http://www.sobe.ba
fera
Moderator
Moderator
fera


Broj komentara : 276
Age : 35
Registration date : 2008-12-06

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyThu Dec 11, 2008 4:09 pm

mirzza (citat):
mi samo mozemo dobiti ovim pravilom, rizvic, preldzic, begic, barac, sarajlija .... dug je spisak onih koji su nas izdali u zadnjih par godina

preldzic, begic i begic bi na m dobrodosli prvi jer je veliki talent drugi jer nam treba dobar centar a ove ostale sto si nabrojao neka hvala baraca ne bih ni pod razno rizvic i nije neki kvalitet po meni nista bolji od zimica sarajlija je ja mislim rođen u sloveniji iako nisam nigde pronasao tacan podatak
Na vrh Go down
MirzinLav
Clan
Clan
MirzinLav


Broj komentara : 24
Registration date : 2008-12-11

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyMon Dec 29, 2008 4:07 am

ja mislim da se to moze i po porijeklu
dakle ako ti je pra nana rodjena u bugarskoj imas pravo igranja tamo xD
to se da izganjati ako tim treba tog igraca
sta ti mislis kako slovenci nabavljaju igrace za kosarku i za fudbal nego po tim relacijama pra pra Basketball
mi nemozemo nikog izgubiti ali ostali mogu Basketball
prosla su vremena kad se ginulo na terenu za reprezentaciju
staces savez krade pare igracima nije ni do cega nije to vise prestiz kao prije-nazalost
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com/profile.forum
nerminh74
Forumas
Forumas
nerminh74


Broj komentara : 118
Registration date : 2008-12-07

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyMon Dec 29, 2008 10:43 am

kada bi savez uspio osigurati preldzica, begica i vardu skocile bi sanse BiH da se plasira na EP na 45%
napokon bi dobili prave centre + 1 all around igraca koji moze igrat pozicije 1,3 i 4
to bi dovelo da nam se nasi krilni centri rasterete, da dobijemo na skoku i sirini igre
u tm slucaju ovo bi bila moja repka
1. gordic, nesovic
2. domercant, ikonic, djedovic (moze na 3)
3. preldzic (moze na 1 i 4), opacak
4. teletovic, bajramovic
5. varda, begic i kikanovic (moze na 4)

kakva bi ovo bila repka, napokon popunjena na svim pozicijama sa svih 12 igraca koji mogu igrati
Na vrh Go down
fera
Moderator
Moderator
fera


Broj komentara : 276
Age : 35
Registration date : 2008-12-06

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyMon Dec 29, 2008 2:41 pm

nerminh74 (citat):
kada bi savez uspio osigurati preldzica, begica i vardu skocile bi sanse BiH da se plasira na EP na 45%
napokon bi dobili prave centre + 1 all around igraca koji moze igrat pozicije 1,3 i 4
to bi dovelo da nam se nasi krilni centri rasterete, da dobijemo na skoku i sirini igre
u tm slucaju ovo bi bila moja repka
1. gordic, nesovic
2. domercant, ikonic, djedovic (moze na 3)
3. preldzic (moze na 1 i 4), opacak
4. teletovic, bajramovic
5. varda, begic i kikanovic (moze na 4)

kakva bi ovo bila repka, napokon popunjena na svim pozicijama sa svih 12 igraca koji mogu igrati

ma mora zimic u repku
Na vrh Go down
nerminh74
Forumas
Forumas
nerminh74


Broj komentara : 118
Registration date : 2008-12-07

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyMon Dec 29, 2008 2:49 pm

fera (citat):
nerminh74 (citat):
kada bi savez uspio osigurati preldzica, begica i vardu skocile bi sanse BiH da se plasira na EP na 45%
napokon bi dobili prave centre + 1 all around igraca koji moze igrat pozicije 1,3 i 4
to bi dovelo da nam se nasi krilni centri rasterete, da dobijemo na skoku i sirini igre
u tm slucaju ovo bi bila moja repka
1. gordic, nesovic
2. domercant, ikonic, djedovic (moze na 3)
3. preldzic (moze na 1 i 4), opacak
4. teletovic, bajramovic
5. varda, begic i kikanovic (moze na 4)

kakva bi ovo bila repka, napokon popunjena na svim pozicijama sa svih 12 igraca koji mogu igrati

ma mora zimic u repku
pa ne zovem se ja ars lol! i ako mi se svidza zimic
Na vrh Go down
fera
Moderator
Moderator
fera


Broj komentara : 276
Age : 35
Registration date : 2008-12-06

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyMon Dec 29, 2008 2:57 pm

nerminh74 (citat):
fera (citat):
nerminh74 (citat):
kada bi savez uspio osigurati preldzica, begica i vardu skocile bi sanse BiH da se plasira na EP na 45%
napokon bi dobili prave centre + 1 all around igraca koji moze igrat pozicije 1,3 i 4
to bi dovelo da nam se nasi krilni centri rasterete, da dobijemo na skoku i sirini igre
u tm slucaju ovo bi bila moja repka
1. gordic, nesovic
2. domercant, ikonic, djedovic (moze na 3)
3. preldzic (moze na 1 i 4), opacak
4. teletovic, bajramovic
5. varda, begic i kikanovic (moze na 4)

kakva bi ovo bila repka, napokon popunjena na svim pozicijama sa svih 12 igraca koji mogu igrati

ma mora zimic u repku
pa ne zovem se ja ars lol! i ako mi se svidza zimic

jao sta je sa onim likom majke mi covjek ima određenih problema u zivotu... svaki njegov post me toliok iznervira. . . . nisam bio na onom bosninom forumu ako dugo jer sam među prvim dobio ban i nije mi se dalo vise peglati sa administracijom a kasnije kad sam htio da se regam nije moglo pa nisam upratio dobro ko je sta i kakav je
Na vrh Go down
Admin
administrator
administrator
Admin


Broj komentara : 593
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-12-03

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyThu Jan 15, 2009 3:39 am

Inicijativa pozitivna za BH kosarku



Košarkaški savez BiH prije nekoliko mjeseci povukao je i jedan dobar potez, a to je inicijativa za vraćanje bh. igrača u naš “A” tim.

Riječ je o košarkašima koji su zbog ratnih dešavanja, nebrige KS BiH, ali i boljih uslova koje su pružale ostale države, prije svih one iz okruženja, prihvatili pozive i obukli dres Srbije, Hrvatske, Slovenije…

Marko Batina, Dženan Rahimić, Emir Preldžić, Mirza Begić, Hasan Rizvić, Ratko Varda…. samo su neki koji su mogli (možda i trebali) nastupati za BiH.

No, želje su jedno, a činjenice drugo. KS BiH ima obećanja od FIBA da se neće miješati u cijelu stvar ukoliko se dogodi da se Savezi dogovore. Konkretno, ukoliko KS Slovenije odluči da odobri igranje Preldžiću za BiH, krovna kuća evropske košarke ne bi pravila nikakve probleme.

NBA potencijali

No, teško je očekivati da bilo ko tako lako pusti jednog Preldžića ili Begića koji su pravi košarkaški dragulji, NBA potencijali. Nešto bolja je situacija je sa statusom Ratka Varde, rođenim u Bosanskoj Gradišci, koji je svojevremeno igrao i za slavni Real, oblačio dres SR Jugoslavije i SCG, ali ga već duže vrijeme nema ni na širem spisku selektora Dušana Ivkovića.
Varda je novinaru “Dnevnog avaza” priznao kako bi želio obući dres sa našim grbom, što se moglo i očekivati.

Dobrobit košarke

Šta o svemu misli selektor Mensur Bajramović, čovjek koji je trenutno trener prvoplasiranog tima u Siriji saznao je SportSport.ba.

“Inicijativa koja je pokrenuta je za dobrobit naše košarke. Za sada imamo saglasnosti nekih igrača, iako još uvijek ne možemo znati kako će se to sve odvijati. Zavisiće od nekoliko stvari. Da li će Savezi kod kojih su sada registrovani dati saglasnost i kako će to uticati na njihov status u domaćim ligama, hoće li zadržati status domaćeg igrača. Takođe, koliko će FIBA dozvoliti prelazaka, sve i da sve ostalo bude u redu. U svakom slučaju moramo uraditi sve da pokušamo, ali rezultat ne zavisi samo od nas. Ipak, trebamo biti optimisti i nadati se najboljem”, kazao je Bajramović.
Bh. selektor sa svojim timom, Al Jalaa nalazi se na prvom mjestu, sa omjerom od 12 pobjeda, bez poraza.
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com
Admin
administrator
administrator
Admin


Broj komentara : 593
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-12-03

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyTue Mar 17, 2009 10:54 am

Izgleda da je krenulo..


Košarkaška reprezentacija BiH u predstojećem baražu za plasman na «Eurobasket 2009» mogla bi biti jača za dva igrača sa srbijanskim pasošem, Ratka Vardu i Zlatka Jovanovića. Varda je porijeklom iz BiH, dok je play Slobode još ranije izrazio želju da obuče dres BiH.

KS Srbije pomenutoj dvojici košarkaša dao je «zeleno svjetlo» za nastup u dresu sa bh. grbom, a izabranici selektora Mensura Bajramovića, koji će u Grupi A dodatnih kvalifikacija igrati protiv Belgije i Portugala mogli bi dobiti i trećeg saigrača.

Riječ je o Hasanu Rizviću, članu ukrajinskog Azovmasha.
«Srbijanski savez je dozvolio Vardi i Jovanoviću da se stave na raspolaganje selektoru Bajramoviću», kazao je Zdravko Knežević, generalni sekretar KS BiH za portal fibaeurope.com i nastavio:
«Vjerujem da neće biti problema ni da Rizvić bude uskoro član nešeg A tima, ali je situacija sa Mirzom Begićem drugačija. Centru ljubljanske Union Olimpije Košarkaški savez Slovenije nije spreman izdati odobrenje stoga će on i dalje biti član selekcije trenera Jurija Zdovca», dodao je Knežević.

Ukoliko bh. selekekcija osvoji prvo mjesto u Grupi A igrala bi protiv pobjednika Grupe B za upražnjeno mjesto na «Eurobasketu». Podsjetimo, mogući rivali BiH, u slučaju prve pozicije, mogli bi biti Italija, Francuska ili Finska.
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com
nerminh74
Forumas
Forumas
nerminh74


Broj komentara : 118
Registration date : 2008-12-07

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyThu Mar 19, 2009 2:51 pm

pa dobili smo realno, vodice se borba za preldzica koji ce najvjerovatnije zavrsiti u BiH, ali nazalost navjerovatnije gubimo begica koji bi bio nevjerovatan dobitak za nas

ali kako god dobili smo sirine na centarskim pozicijama i varda je veoma solidan centar za svjetlosnu godinu jaci od jazvina
Na vrh Go down
Admin
administrator
administrator
Admin


Broj komentara : 593
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-12-03

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptySat Mar 28, 2009 11:42 am

Steta,Gordic je "prerastao" Buducnost,i uvjeren sam da bi Tau bila odlicna prekretnica u njegovoj karijeri.

---------------------------------------------------------------------------


Podgorička Budućnost još jednom je odbila ponudu Tau Ceramice za košarkaškog reprezentativca Bosne i Hercegovine, Nemanju Gordića.

Španjolska Tau Ceramica koja je Nemanju Gordića željela vidjeti u svojim redovima već ove sezone ponovno je kontaktirala klub iz Podgorice koji, čini se, namjerava zadržati Gordića još jednu sezonu.
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com
Bosnaš
administrator
administrator
Bosnaš


Broj komentara : 247
Registration date : 2008-12-03

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptyFri May 22, 2009 10:09 am

Kenan Bajramović ponovno briljirao
Turk Telekom u četvrtom meču četvrtfinala košarkaškog prvenstva Turske nije dozvolio iznenađenje i nakon sjajne partije I pobjede nad Mersinom (98:90) zaključili su seriju sa konačnih 3:1.


Najbolji u pobjedničkom timu bio je naš reprezentativac Kenan Bajramović. On je najzaslužniji što će igrati u polufinalu. Tamo ih već čeka Fenerbahče Ulker. Prošlogodišnji finalisti ove su godine uranili sa svojim ogledom u doigravanju. Bajramović je odigrao utakmicu godine I upisao 31 poen (10/10 za dva, 1/3 za tri, 8/8 bacanja) I sedam skokova za 28 minuta igre. S obzirom da su u regularnom dijelu sezone podijelili pobjede serija će krenuti s 0-0.

Ovo će biti duel Bajramovića na jednoj I Bogdana Tanjevića na drugoj strani. Kenan Bajramović u sve četiri utakmice četvrtfinalne serije pružio je sjajne partije, a njegova izvedba u posljednjoj bila je doista fenomenalna
Na vrh Go down
Admin
administrator
administrator
Admin


Broj komentara : 593
Location : Sarajevo
Registration date : 2008-12-03

Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH EmptySun Jun 14, 2009 6:18 am

Slovenci mi neće dozvoliti prelazak u bh. reprezentaciju


Ukrajinski Azovmaš ponudio mu novi, finansijski bolji ugovor...

Slovenski selektor Jure Zdovc objavio je u petak skraćeni popis od 15 reprezentativaca za Evropsko prvenstvo u Poljskoj, na kojem su se našla imena Emira Preldžića i Mirze Begića, čime su Slovenci i definitivno pokazali da im neće dozvoliti povratak u bh. košarkaško državljanstvo.

Postojala nada

Međutim, postojala je nada da bi makar Zeničanin Hasan Rizvić (210 cm, 25 godina), koji iza sebe ima izvrsnu sezonu u ukrajinskom prvaku Azovmašu (prosječno igrao 22,6 minuta i bilježio 11 poena, 5,5 skokova, po 1,3 ukradenu loptu i blokadu te jednu asistenciju), čije se ime nije našlo ni na prvom spisku od 24 košarkaša, možda dobio dozvolu da zaigra za bh. tim.

- Ne. Slovenci me definitivno neće pustiti, kao i nijednog drugog igrača. To je njihov stav i zbog toga i nisam poslao svoje papire KSBiH - kaže nam Hasan, koji je nakratko boravio u rodnom gradu kako bi posjetio porodicu.

Kako ovog ljeta neće biti u reprezentativnom pogonu, imat će više vremena da se odmori za napornu klupsku sezonu u Azovmašu, koji mu je predložio produžetak saradnje.

Redovne plaće

- Prošle godine potpisao sam ugovor na jednu plus jednu sezonu, a sada su mi ponudili novi, finansijski poboljšan. Novi ugovor će također biti po principu 1+1 sezona, što mi u potpunosti odgovara.

Našao sam sredinu u kojoj mi je dobro, redovno me plaćaju, a i litvanski trener Rimas Girskis mi u potpunosti vjeruje - ističe Rizvić.

Vozi brata Esmira na probu u Domžale

Hasan će danas na povratku u Sloveniju povesti i brata Esmira, koji sutra u Domžalama ima prvi trening, na kojem će se pokušati nametnuti stručnom štabu za potpis ugovora.

- Uvjeren sam da će Eso proći. Gledao sam i njega i Ramu (drugi brat, član Čelika - op.a.) na treningu Čelika i obojica odlično izgledaju. Ramo je mnogo napredovao, što me posebno veseli - kaže Hasan.
Na vrh Go down
https://kkbosna.bosnianforum.com
Sponsored content





Košarkaška reprezentacija BIH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Košarkaška reprezentacija BIH   Košarkaška reprezentacija BIH Empty

Na vrh Go down
 
Košarkaška reprezentacija BIH
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Fudbalska Reprezentacija BiH

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
 :: Kosarka mimo Bosne... :: BH Košarka-
Idi na: